Zablokowana trasa po poważnym wypadku na drodze krajowej nr 15 niedaleko Torunia

Podczas porannej podróży na drodze krajowej numer 15, w pobliżu Małej Nieszawki, doszło do znaczącego utrudnienia ruchu drogowego spowodowanego kolizją. Ta tragedia miała miejsce w strategicznym punkcie komunikacyjnym – na odcinku łączącym Toruń i Inowrocław, co skomplikowało sytuację.

Według raportów z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, incydent ten miał miejsce dzisiaj (środa, 3 stycznia) przed południem. W tym znaczącym zdarzeniu drogowym na obszarze 227 km DK 15 brało udział aż pięć pojazdów, w tym cztery samochody dostawcze.

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku tej katastrofy, chociaż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje informacje o dwóch rannych. Na miejscu zdarzenia doszło do intensywnej operacji ratunkowej z udziałem pięciu jednostek straży pożarnej. Cała droga była całkowicie zablokowana do godziny 12:30.

Kierowcy powinni być gotowi na omijanie tego obszaru, ponieważ specjaliści ds. dróg przewidują, że te problemy z ruchem mogą trwać jeszcze około trzy godziny. Tymczasem policja bada okoliczności tego niefortunnego incydentu i prosi wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza w obecnych złych warunkach pogodowych. Od wcześniejszych godzin porannych pada deszcz, który znacznie utrudnia widoczność podczas jazdy.