Zagrożenie na drogach w pobliżu Torunia: kolizja trzech pojazdów

Tego dnia, około południa na krajowej trasie numer 15, doszło do incydentu z udziałem trzech pojazdów blisko miejscowości Elzanowo. Powodowało to utrudnienia dla wszystkich kierowców poruszających się tym odcinkiem drogi.

Wypadku, którego świadkami stali się kierowcy przebywającymi na drodze krajowej numer 15 przy Elzanowie między Toruniem a Brodnicą, doświadczyliśmy w poniedziałek, 20 listopada, około godziny 10:40. W kolizji brały udział jeden samochód osobowy oraz dwa auta dostawcze. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Ruch na drodze został jednak utrudniony. Według informacji od dyżurnego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, uruchomiono tymczasowy ruch wahadłowy (informacja z godziny 12:00).

Przypominamy wszystkim kierowcom, że obecne warunki na drogach nie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Prognozy pogody na najbliższe godziny również nie są optymistyczne – zapowiadane są przelotne opady deszczu i pełne zachmurzenie. Dodatkowo, lokalnie mogą występować mgły, które dodatkowo ograniczą widoczność. Zalecamy zatem ostrożność, umiarkowanie prędkości oraz utrzymanie odpowiedniego dystansu od innych pojazdów na drodze.

Niestety to nie jedyny wypadek, o którym informowaliśmy tego dnia. Jak donosiliśmy wcześniej na naszym portalu „Oto Toruń”, nad ranem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na DK 10 przy miejscowości Głogowo. Policja nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie, by wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.