Napad na seniora w toruńskim tunelu znanym jako "tunel strachu" – trwające śledztwo

W tajemniczym i niebezpiecznym miejscu w Toruniu, zwany potocznie „tunel strachu”, doszło do brutalnego napadu na 70-letniego obywatela. Po wielu miesiącach intensywnych poszukiwań, sprawcy udało się w końcu schwytać.

Ten tak zwany „tunel strachu” znajduje się pod ziemią wzdłuż Szosy Lubickiej, pomiędzy ulicami Dziewulskiego a Wyszyńskiego. Miejsce to zyskało swoją mroczną nazwę od mieszkańców okolicy, wynikającą z częstych sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, nawet w ciągu dnia. To właśnie tam, w dniu 3 czerwca, padł ofiarą napadu pewien starszy mężczyzna.

Zaskoczony od tyłu przez napastnika, 70-letni mężczyzna został przewrócony, po czym złodziej skradł mu portfel pełen gotówki.

Kilka dni później Komenda Miejska Policji w Toruniu wyemitowała komunikat dotyczący poszukiwań sprawcy napadu. Niemniej jednak, pomimo publikacji informacji w mediach, nie udało się zlokalizować sprawcy.

„Niestety, pomimo naszego apelu w mediach, nie zgłosili się żadni świadkowie, którzy mogliby pomóc w identyfikacji napastnika. Sam pokrzywdzony widział go tylko przez chwilę, a kamery nie zdołały zarejestrować samego aktu przemoc” – informuje asp. Dominika Bocian z toruńskiej Komendy Miejskiej Policji.