Zakłócenia w ruchu na trasie Toruń-Bydgoszcz z powodu protestu po tragicznym wypadku

6 listopada, w poniedziałek, droga krajowa numer 80 łącząca Toruń i Bydgoszcz była zablokowana od godziny 16:00 przez okres dwóch godzin. Miejsce blokady znajdowało się w pobliżu szkoły w miejscowości Czarnowo. Blokadę drogi zorganizowano jako protest, będący reakcją na tragiczny wypadek drogowy, podczas którego życie stracił 15-letni mieszkaniec Czarnowa o imieniu Kuba.

Protest był bezpośrednim skutkiem tragicznego zdarzenia, które miało miejsce 9 października w Czarnowie. Rano, przed godziną 6:00, 35-letni mężczyzna prowadzący volkswagena potrącił chłopca idącego na przystanek autobusowy. Nastolatek był uczniem Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Toruniu i niestety nie przeżył zderzenia z samochodem.

Sylwia Derengowska apeluje do pasażerów o cierpliwość w przypadku opóźnień tramwajów. Wyjaśnia, że w trudnych warunkach często jest niemożliwe zachowanie bezpieczeństwa i jednocześnie dotrzymanie planowanego harmonogramu. Podkreśla, że ta sytuacja dotyczy zarówno pojazdów szynowych, jak i zwykłych kierowców.

MZK w swoim oświadczeniu nawołuje do rozwagi pieszych, kierowców i rowerzystów. Zalecają zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się tramwaju i zwracają uwagę na ryzyko poślizgnięcia się na czarnej szynie. Zapewniają, że ich motorniczy będą starać się poruszać z najwyższym możliwym poziomem bezpieczeństwa. Apelują o wspólne dążenie do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.