Zaniepokojenie na Starówce w Toruniu: porzucony pies spowodował interwencję Straży Miejskiej

17 września 2023 roku, niedzielne wieczory zwykle kojarzą się z spokojem, jednak ten w Toruniu na starówce był inny. Zgłoszenie o bezpańskim psie w jednej z klatek schodowych przy ulicy Mostowej spowodowało alarm u strażników miejskich.

Akcja straży miejskiej rozgrywała się pod osłoną nocy. Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Toruniu, Jarosław Paralusz, odnotował, że sytuację zgłosiła osoba, która znała właściciela psa. Niemniej jednak, mimo znajomości, właściciel odmówił przyjęcia psa z powrotem. To niepokojące wydarzenie doprowadziło do cierpienia porzuconego czworonoga. Dodatkowo, funkcjonariusze potwierdzili, że ani mężczyzna rezydujący w mieszkaniu, ani dawna właścicielka zwierzęcia nie chcieli go przyjąć.

Jarosław Paralusz poinformował również o podejrzeniu przestępstwa – porzucenie zwierzęcia jest bowiem jedną z form znęcania się nad nim. W związku z tym, sprawę przekazano do dalszego postępowania Policji. Ktoś, kto maltretuje zwierzęta, może podlegać karze do 3 lat pozbawienia wolności.

Porzucony pies ostatecznie trafił pod opiekę pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Miejmy nadzieję, że jego przyszłe losy będą już tylko szczęśliwe i spotka na swojej drodze jedynie troskliwych ludzi.