Zapowiedź budowy nowej stacji benzynowej w Toruniu przez PKN Orlen

Planowane jest wzniesienie nowej stacji paliw w Toruniu, a całość przedsięwzięcia ma na swoim koncie krajowy gigant przemysłu paliwowego – PKN ORLEN. Proces budowy, oczekiwany od dawna, ma rozpocząć się w najbliższym czasie.

Decyzja o realizacji kolejnej, bo już jedenastej, stacji benzynowej spółki PKN ORLEN w Toruniu jest już przesądzona. Właściwe zezwolenia na podjęcie tej inwestycji, obejmującej m.in. demontaż obecnych struktur, zostały przyznane liderowi polskiego rynku paliw połowie kwietnia. Niedługo potem firma podzieliła się szczegółami swoich planów.

Planowany punkt paliwowy zostanie zrealizowany przy Szosie Lubickiej 24, a jego główny element to pawilon z przestrzenią handlową oraz restauracyjną o łącznym metrażu 95 mkw. Stacja zostanie wyposażona także w kompresor i odkurzacz a także myjnie.

– Klienci będą mieli do dyspozycji bogatą ofertę gastronomiczną w formatcie Stop Cafe 2.0. Kierowcy będą mogli korzystać z trzech dwustronnych wieloproduktowych dystrybutorów paliwa. Ponadto, stacja zostanie wyposażona w dystrybutor o wydajności 130l/min dedykowany do obsługi pojazdów ciężarowych. Znaleźć tam będzie można również odmierzacze LPG i AdBlue – informuje dział komunikacji korporacyjnej spółki.