Zmiana terminu Wielkiej Debaty Prezydenckiej – nowa data to 2 kwietnia

Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Wielkiej Debaty Prezydenckiej na wtorek, 2 kwietnia, z powodu licznych apelów. Debata rozpocznie się o godzinie 12:00 i miejsce jej przeprowadzenia nie ulegnie zmianie – będzie to Kino Centrum, znajdujące się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Za organizację wydarzenia odpowiadają miejscowi dziennikarze.

Wybory samorządowe zaplanowane są na 7 kwietnia. To właśnie tego dnia mieszkańcy Torunia zdecydują, kto będzie rządził miastem w najbliższych latach. Z tej okazji toruńscy dziennikarze postanowili zaprosić wszystkich kandydatów na prezydenta Torunia do udziału w Wielkiej Debatie.

Dyskusja między kandydatami odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia o godzinie 12:00. Miejsce debaty to Kino Centrum, znajdujące się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

W planach są trzy bloki tematyczne: pierwszy to pytania dziennikarzy do kandydatów podzielone na sześć tematów, gdzie każdy kandydat otrzyma jedno pytanie i na odpowiedź będzie miał minutę. Drugi blok to pytania kandydatów do kandydatów, gdzie każdy z nich ma możliwość zadać jedno pytanie innemu kandydatowi i na odpowiedź daną jest minuta, a także możliwość 30-sekundowej riposty. Trzeci blok to podsumowanie debaty, podczas którego każdy kandydat może skierować swoje uwagi do wyborców – na wystąpienie przewidziane są dwie minuty.

Debata odbędzie się bez udziału publiczności. Będzie transmitowana na żywo przez media, które współorganizują wydarzenie lub są jego partnerami. Linki do transmisji zostaną udostępnione przez media w najbliższym czasie.