Zmiany w toruńskiej przystani towarzyskiej LABA po skargach od mieszkańców na nocne hałasy

Często narzekający na zbyt głośne imprezy do białego rana mieszkańcy Torunia będą mieli nieco więcej spokoju. Przystań towarzyska LABA, która była źródłem tych hałasów, planuje wprowadzić szereg zmian mających na celu ograniczenie uciążliwości dla mieszkańców. Właściciele tej miejsca postanowili odpowiedzieć na skargi lokalnej społeczności i wprowadzić tak zwany „plan naprawczy”. Pomysł ten cieszy się uznaniem wśród entuzjastów LABY, jednak pytanie brzmi, czy zmiany te będą zadowalające dla tych, którzy mieszkają w pobliżu?

W ostatnim okresie różne grupy mieszkańców z Bydgoskiego Przedmieścia oraz lewobrzeża często wyrażały swoje niezadowolenie z działalności LABY, otwartej dyskoteki znajdującej się niedaleko przystani AZS w Toruniu. Wyrazili oni swoje obawy w trakcie spotkań z prezydentem Torunia, a głównym powodem ich niezadowolenia jest hałas, szczególnie w godzinach nocnych. Niektórzy są tak zdesperowani, że zwracają się o zamknięcie tego miejsca, co doprowadziło do powstania specjalnej petycji.

Prezydent Torunia, Michał Zaleski, zapowiedział, że właściciele LABY przygotowali wiele zmian, które mają na celu „wyciszenie” tej przestrzeni w nadchodzącym sezonie. Właściciele dotrzymali słowa i niedawno opublikowali „plan naprawczy”. Decyzje obejmują zaprzestanie organizowania regularnych wydarzeń w czwartki oraz stworzenie specjalnej strefy namiotowej mającej na celu ograniczenie hałasu. Dodatkowo po godzinie 22:00 każdego piątku i soboty zostanie zamknięte przejście przy Przystani AZS. Właściciele LABY tłumaczą, że celem jest skierowanie ruchu gości opuszczających przystań przez Bulwary Wiślane, aby zminimalizować hałas dla mieszkańców okolicznych domów.

Nie jest jeszcze pewne, czy te zmiany będą skuteczne. Wiadomość o zmianach wywołała entuzjazm wśród zwolenników LABY. Jedna z internautek napisała: „Fajnie, że zamiast się bić znaleźliście kompromisy i porozumienie, jest to godne podziwu”. Sezon LABY rozpocznie się 26 kwietnia i właściciele już zapraszają na otwarcie. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem – obecnie ponad 300 osób deklaruje, że chce wziąć udział w imprezie.