26-latek zatrzymany za kradzieże rowerów i posiadanie amfetaminy

We wcześniejsze dni tygodnia, dokładnie w piątek 29 września 2023 roku, policjanci z komisariatu w toruńskim Rubinkowie zatrzymali młodego mężczyznę – lat 26. Zaskakująco, przy nim odnaleziono niewielką ilość amfetaminy. Natychmiastowe działania stróżów prawa obejmowały wykonanie testów potwierdzających, że substancja znaleziona u podejrzanego to nielegalny narkotyk. Dodatkowo przeprowadzili przeszukania miejsc, które podejrzany miał na co dzień w zwyczaju odwiedzać.

Medialnym echem odbiło się jednak nie tylko znalezienie narkotyku, ale również fakt, iż ten młody mężczyzna okazał się osobą powiązaną z licznymi kradzieżami rowerów na terenie Torunia. Jak ustalili śledczy, działał on od czerwca do września 2023 roku. Szczegółowa analiza zebranych dowodów i przeanalizowanie okoliczności doprowadziło do wniosku, że to ten sam sprawca odpowiada za wszystkie te przestępstwa. Bez skrupułów zabierał cztery kółka zaparkowane w stojakach rowerowych. Ostatni skradziony rower udało się odzyskać dzięki działaniom rubinkowskich policjantów.

Podejrzany usłyszał łącznie 18 zarzutów. Wśród nich, aż 17 dotyczyło kradzieży rowerów, a jeden posiadania amfetaminy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, odpowiadając za wszystkie te przestępstwa. Grozi mu surowa kara – do 5 lat pozbawienia wolności.