34-letni mężczyzna z Torunia ukarany wysokim mandatem za wtargnięcie pod samochód

34-letni mieszkaniec Torunia został ukarany surowym mandatem po tym, jak na czerwonym świetle przekroczył jezdnię i znalazł się pod kołami nadjeżdżającego pojazdu. Zdarzenie to miało miejsce w środowe popołudnie, 13 grudnia, około godziny 16:00, na ulicy Bema w Toruniu.

Według ustaleń policji, mężczyzna został potrącony przez Forda prowadzonego przez 27-latkę. Mimo niebezpiecznego incydentu, 34-latek odniósł jedynie niewielkie obrażenia i nie doznał żadnych poważnych skutków. Jednakże, mimo że wyszedł cało z sytuacji, konsekwencje prawne były surowe.

W wyniku interwencji przybyłych na miejsce policjantów, sprawca został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, którzy zajmowali się sprawą, potwierdzili nałożenie kary przez sierżanta sztabowego Sebastiana Pypczyńskiego.

Policja skorzystała z okazji, aby przypomnieć zarówno kierowcom, jak i pieszym o konieczności zachowania ostrożności na drogach. Apelują o rozwagę ze strony wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów.