Ekscytujące zwierzęce inwazje: dziki zawładnęły posesją w Toruniu

W poprzednim tygodniu, grupa dzików zdecydowała przejąć kontrolę nad nieruchomością zlokalizowaną przy ulicy Kościuszki w Toruniu. Po kilku napotkanych trudnościach, udało się skierować zwierzęta w stronę osiedla Pod Dębową Górą. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na filmie przez jednego z obecnych tam osób. Materiał filmowy zdobył już ponad trzy miliony odsłon.

Horda dzików zjawiła się na podwórku przy ulicy Kościuszki w nocy pomiędzy 20 a 21 lutego. Na miejsce została wezwana straż miejska, która zdecydowała się zabezpieczyć teren i zaapelowała do mieszkańców o pozostanie w swoich domostwach.

Po pewnym czasie do akcji wkroczyli specjaliści z Polskiego Związku Łowieckiego. Pomimo początkowych przeszkód, łowcy odnaleźli sposób na skierowanie dzików ku osiedlu Pod Dębową Górą. Grzegorz Karpik, reprezentujący Polski Związek Łowiecki, podkreślał jednak, że stado podzieliło się na trzy grupy co skomplikowało proces ich przeganiania. Mimo to, dzięki koordynowanym działaniom udało się skierować zwierzęta w okolice stadionu, przy ulicy Świętopełka, a ostatecznie w stronę osiedla Pod Dębową Górą, czyli tam gdzie powinny przebywać – na obrzeżach miasta. Akcję wspierała również policja, która zdecydowała się na zablokowanie ruchu drogowego na ulicy Kościuszki. Zwiastun wydarzeń został sfilmowany i opublikowany na platformie TikTok, gdzie zdobył ponad trzy miliony wyświetleń.

Grzegorz Karpik wyjaśnił nam, że dziki które zainwadowały posesję to młode osobniki, które przyszły na świat za Urzędem Celnym w Toruniu. Dla nich miasto jest naturalnym siedliskiem i miejscem, gdzie znajdują pożywienie – odpady i śmieci. Specjalista wyraził swoje obawy, że przeniesienie dzików do lasów podtoruńskich nie jest możliwe. Wszystko wskazuje więc na to, że podobne „rajdy” mogą mieć miejsce w przyszłości.