Zjawisko atmosferyczne o wysokiej intensywności! Toruń w stanie żółtej alertności przez gęstą mgłę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pierwszostopniowe ostrzeżenie dotyczące gęstej mgły, które obowiązuje na terenie Torunia oraz powiatu toruńskiego. To zjawisko atmosferyczne może skutkować znacznym ograniczeniem widoczności.

W komunikacie instytutu podkreślono, że bywa, iż widoczność zmniejsza się do mniej niż 200 metrów. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób kierujących pojazdami, którym zaleca się dostosowanie prędkości do panujących warunków i zachowanie odpowiedniego dystansu od innych uczestników ruchu.

Informacje udzielone przez IMGW donoszą, że ostrzeżenie dotyczące gęstej mgły (symbolizowane przez żółty alert) będzie mieć zastosowanie do godziny 11:00 dnia 26 lutego. Po tym czasie warunki pogodowe mają ulec znacznej poprawie. Rafał Maszewski – meteorolog oraz twórca serwisu pogodawtoruniu przewiduje, że w poniedziałek słońce będzie przeświecać zza chmur, jednak wieczorem istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia krótkotrwałego deszczu.

Choć poranek 26 lutego zapowiada się na chłodny, to prognozy dla najcieplejszego momentu dnia wskazują na możliwość osiągnięcia temperatury aż do +12 stopni. W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 lutego) temperatura spadnie do minimum 4 stopni na minusie.

Wiatr we wtorek powinien być słaby i pochodzić z kierunku wschodniego, natomiast późnym popołudniem może okresowo nabierać na sile. Ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne, a warunki biometeorologiczne nie będą miały wpływu na samopoczucie mieszkańców.

Pogoda w Toruniu w nadchodzące dni ma być sprzyjająca. Po krótkotrwałym pogorszeniu warunków atmosferycznych, które ma potrwać dwa dni, od czwartku ma być słonecznie i coraz cieplej. Prognozy serwisu pogodawtoruniu.pl przewidują, że pod koniec tygodnia temperatura może wzrosnąć nawet do 14 stopni. Czy to już zapowiedź wiosny?