Festyn pluszowych misiów: uczczenie Światowego Dnia Pluszowego Misia w Młodzieżowym Domu Kultury

Na przestrzeni lat, począwszy od 24 listopada 2023, w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci cieszyły się tym dniem pełnym pluszowych przytulanków. Oficjalne święto pluszowych misiów przypadło na dzień 25 listopada i ma swoje korzenie w roku 2002, kiedy to po raz pierwszy uczczono setną rocznicę stworzenia pierwszego pluszowego misia.

Pierwszy pluszowy miś narodził się w 1902 roku i od tamtej pory zdobył serca dzieci na całym globie, stając się jednym z najczęściej wybieranych towarzyszy zabaw. Na przestrzeni lat zyskał status jednej z najbardziej lubianych przez dzieci zabawek.

Niezapomniane spotkanie na cześć Światowego Dnia Pluszowego Misia miało miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie zgromadziły się dzieci z różnych przedszkoli – Przedszkola Miejskiego nr 1, nr 7, nr 3 oraz nr 9. Wśród maluchów znalazły się także te biorące udział w projekcie „Rodzina w Centrum”. Na wszystkich czekał Miś Tecuś, zapewniając im żwawy czas pełen radości i zabawy.

Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać edukacyjnej bajki z cyklu „Bajki na jednej nodze”. Nieocenionym punktem programu było pojawienie się specjalnego gościa – prezydenta Michała Zaleskiego. Prezydent zaskoczył dzieci, wręczając im pluszowe maskotki.

Inicjatorem tego radosnego wydarzenia było Toruńskie Centrum Usług Społecznych, które doskonale zorganizowało całe spotkanie.