Główna wygrana w LOTTO trafiła do Torunia – szczęśliwiec zgarnął nagrodę w "Szybkie 600"

W sobotę, 13 kwietnia, toruńskie lewobrzeże stało się szczęśliwym miejscem dla jednego z graczy LOTTO. Szczęśliwy zwycięzca wysłał swój los na ulicy Powstańców Śląskich 96, w sklepie Żabka, trafiając sześć liczb prawidłowo w grze „Szybkie 600”. To właśnie tam padła główna wygrana, przynosząc graczowi dokładnie 31 200 złotych.

„Szybkie 600” jest stosunkowo młodą grą LOTTO. Losowania odbywają się co cztery minuty w godzinach między 6:36 a 23:52. Gracze typują sześć liczb spośród dostępnych trzydziestu dwóch, płacąc za podstawowy zakład kwotę 2 złote. Możliwe jest jednak zwiększenie stawki dziesięciokrotnie, co proporcjonalnie podnosi wartość potencjalnej wygranej. Główna nagroda wynosi 600 złotych, ale złotówki te są wypłacane co tydzień przez cały rok – co sumuje się do wspomnianych 31 tysięcy i 200 złotych. Jak dotąd, tylko trzy razy udało się zdobyć główną nagrodę w „Szybkie 600” w Toruniu.

Warto również zauważyć, że to już czwarta główna wygrana w LOTTO, która padła w Toruniu w tym roku. Pierwsza miała miejsce 2 stycznia, kiedy to gracz zgarnął ponad 341 tysięcy złotych w Mini Lotto. Trzy dni później, ta sama gra przyniosła kolejnemu graczowi ponad 106 tysięcy złotych. Niestety, pech chciał, że te same liczby zostały wybrane przez czterech innych graczy i nagroda musiała zostać podzielona. Kolejna wygrana w „Szybkie 600” padła na ulicy Łyskowskiego 8, 6 lutego.

Ciekawostką jest fakt, że najwyższa wygrana w historii Torunia padła w 2015 roku. Szczęśliwy gracz wysłał swój los w punkcie LOTTO przy ulicy Grudziądzkiej, niedaleko hotelu „Filmar”, zdobywając niewiarygodne 13 219 619 złotych i 50 groszy. Ten szczególny punkt już nie istnieje – został zamknięty w ubiegłym roku.