Incydent z tramwajem sparaliżował ruch w centralnej części Torunia

W środku tygodnia, 16 stycznia, w Toruniu na głównej arterii komunikacyjnej – Szosie Chełmińskiej, doszło do groźnie wyglądającego incydentu z udziałem pojazdów publicznego transportu. W efekcie tego zdarzenia powstały istotne problemy dla uczestników ruchu drogowego.

Ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia i podjęli niezbędne działania. Konkretnie, w trakcie porannego szczytu, bus i tramwaj linii numer 3 zmierzający w stronę osiedla Jar zderzyli się na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z ulicą Dekerta. O otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu poinformowała nas młodsza brygadier Aleksandra Starowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu o godzinie 8:24. Na miejsce zostały skierowane cztery jednostki straży pożarnej, z których dwie już wróciły do swojej bazy.

Służby medyczne również zostały wezwane na miejsce zdarzenia, choć nie odnotowano żadnych ofiar ani rannych. Pasażerowie zdążyli bezpiecznie opuścić tramwaj, zanim służby ratunkowe dotarły na miejsce.

Jednak mimo interwencji służb ratunkowych, utrudnienia w ruchu drogowym wciąż mogą występować (stan na godz. 8:55). Tramwaj zablokował ruch na Szosie Chełmińskiej, zarówno w kierunku centrum Torunia, jak i od strony dzielnicy Wrzosów.

Aktualnie policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.