Kolejny dzień z utrudnieniami: niepogoda i niskie ciśnienie

Na horyzoncie pojawiają się mroczne chmury, zapowiadając deszczowy i posępny dzień. Aby to skomplikować, nasze samopoczucie będzie dzisiaj pod wpływem dodatkowego czynnika.

Ostatnie dni obfitują w nieprzyjemną aurę i niestety nie widać na razie końca tych utrudnień. Dzisiejsza prognoza również nie napawa optymizmem – pełne zachmurzenie i opady deszczu to codzienna norma, dlatego rekomendujemy zabranie parasola każdemu, kto planuje opuścić dom. Niestety, szanse na poprawę pogody i pojawienie się choćby promyka słońca są minimalne.

„Spodziewamy się, że temperatura w naszym regionie osiągnie dzisiaj wartość zbliżoną do tej z dnia poprzedniego, czyli wyniesie około 10/11 stopni Celsjusza” – informuje Rafał Maszewski, meteorolog i twórca portalu Pogoda w Toruniu. Dodaje również, że wiatr będzie słaby i nadciągnie ze wschodu, jedynie czasami może wzrosnąć do umiarkowanego.

Ale zimno, brak słońca i deszcz to nie wszystko. Nasze dobre samopoczucie może być również narażone na próbę z powodu ciśnienia atmosferycznego, które nadal spada. Wskazania barometrów to obecnie 986 hPa. Dodatkowo, warunki biometeorologiczne nie są najlepsze. Może to skutkować zwiększoną sennością, uczuciem zmęczenia i brakiem koncentracji.

Jednak jest światełko w tunelu – pogoda ma szansę poprawić się w najbliższych dniach. Możemy spodziewać się przejaśnień już jutro, choć temperatura ma pozostać na poziomie „dziesięć stopni plus”. Prawdziwe ocieplenie zapowiada się na niedzielę, kiedy termometry wskażą 14 stopni Celsjusza, a poniedziałek przyniesie jeszcze wyższą temperaturę – nawet 16 stopni.