Koniec kariery paliwowego złodzieja – 19 zarzutów i perspektywa 10 lat więzienia

40-letni mieszkaniec Łysomic, podejrzany o kradzież paliwa z pojazdów, stanął w obliczu 19 zarzutów zgłoszonych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Toruń – Śródmieście. Mężczyznę ujęto w trakcie wykonywania przestępstwa. Złodziej przemieszczał się specjalnie do tego adaptowanym samochodem. Jak ustalono, kierowca nie miał prawa prowadzić pojazdu ze względu na utratę uprawnień oraz sądowy zakaz. Teraz, oskarżonemu grozi surowa kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 14 października 2023 roku, o godzinie 2:30 rano, toruńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku rozbójnika, który próbował kraść paliwo z koparki zaparkowanej w centrum miasta. Złodziej korzystał z samochodu marki alfa romeo, specjalnie przygotowanego do tej działalności przestępczej wyposażonego w kanistry i pompy do zasysania paliwa. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna prowadził samochód, mimo sądowego zakazu i braku uprawnień, które miał cofnięte. Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nałożony na niego obowiązuje do listopada 2024 roku. Po zatrzymaniu, jego samochód został odholowany, a on sam trafił do aresztu.

Podczas śledztwa, policjanci zanalizowali podobne przypadki zdarzeń zgłoszonych na ich terenie i ujawnili powiązania podejrzanego z tymi przestępstwami. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie łysomickiemu mieszkańcowi łącznie 18 zarzutów kradzieży i włamań dokonanych w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Dodatkowo, mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu bez ważnych uprawnień podczas obowiązywania sądowego zakazu.

Za wszystkie popełnione przestępstwa grozi mu surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.