Mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany po dwudziestu dwóch latach ukrywania się

Niedawno, funkcjonariusze policji odnotowali sukces w swoich działaniach. Zatrzymali mężczyznę, który przez długie 22 lata skutecznie unikał wymiaru sprawiedliwości. Ten 44-letni uciekinier został schwytany, gdy po długim czasie opuścił swoje schronienie i postanowił powrócić do ojczyzny.

Detektywi z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Toruniu dokonali aresztowania tego uciekiniera na terenie Legionowa, w dniu 2 lipca. Przez ponad dwie dekady, ten 44-letni mężczyzna umiejętnie unikał konfrontacji z prawem.

Sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu dostarczył nam informacji na temat tej sprawy. Okazało się, że poszukiwany przez sąd w Toruniu listem gończym mężczyzna był oskarżony o oszustwo oraz nieuiszczenie alimentów. Za te przewinienia miał do odbycia karę pozbawienia wolności na okres półtora roku.

Nieuchwytny przez prawie ćwierć wieku mężczyzna, większość czasu spędził za granicą. Ostatnio jednak zdecydował się opuścić swoją bezpieczną kryjówkę i powrócił do Legionowa. Zamiast planowanego po dwóch dniach wyjazdu, trafił za kraty – dodał sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński.