Na celowniku toruńskiej policji: 19 zarzutów za kradzież paliwa i naruszenie sądowego zakazu

Osobnik mieszkający w Łysomicach, który podejrzewany jest o systematyczne kradzieże paliwa z różnych pojazdów, musiał zmierzyć się z 19 zarzutami. Toruńscy funkcjonariusze policji z komisariatu Śródmieście zatrzymali go podczas jednej z jego operacji kradzieżowych. Mężczyzna, mający 40 lat, wykorzystywał do swojej działalności specjalnie przystosowane auto. Co więcej, prowadził ten pojazd pomimo sędziowskiej decyzji o cofnięciu mu prawa jazdy i zakazie prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych. Teraz, w rezultacie swojego postępowania, może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 14 października 2023 roku, o godzinie 2:30 nad ranem, detektywi z toruńskiego Śródmieścia schwytali złodzieja na gorącym uczynku. Ten właśnie próbował usunąć zabezpieczenia przy wlewie paliwa koparki zaparkowanej na jednym z centrach miejskich parkingów. Jak się okazało, podejrzany poruszał się specjalnie przygotowaną alfą romeo, zaopatrzoną w kanistry i pompy do zasysania paliwa. Policji udało się również ustalić, że mężczyzna prowadził pojazd na przekór orzeczenia sądu o cofnięciu mu prawa jazdy oraz zakazu prowadzenia pojazdów do listopada 2024 roku. W konsekwencji jego auto zostało odholowane, a on sam trafił do policyjnej celi.

Po dokładnej analizie podobnych incydentów z terenu ich jurysdykcji, śledczy nabyli danych wskazujących na łączność podejrzewanego z tymi przestępstwami. Zebrany dowód pozwolił na postawienie mężczyźnie dodatkowych 18 zarzutów kradzieży i włamań, które miały miejsce w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy. Dodatkowo, musi on odpowiedzieć za naruszenie zakazu sędziowskiego i prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień.

Za wszystkie popełnione przez niego przestępstwa, grozi mu teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.