Nielegalne substancje narkotykowe skrywane w lesie ujawnione przez toruńską policję

W ramach działań osiagniętych w walce z przestępczością narkotykową, funkcjonariusze Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, dzięki swojej zdolności badania i rozpoznawania terenu, odkryli nielegalne substancje zakopane w lesie koło miejscowości Górsk. 44-letni mężczyzna, który został zatrzymany w związku z tą sprawą, już usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Tymczasowo osadzono go na okres trzy miesięcy aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.

W piątek, 23 lutego 2024 roku, toruńscy funkcjonariusze policyjni zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zlokalizowali w pobliżu Górska (gm. Zławieś Wlk.) 44-letniego mieszkańca Torunia, który był im już wcześniej znany z poprzednich konfliktów z prawem. Co więcej, mężczyzna ten zachowywał się dość podejrzanie.

Kiedy mężczyzna wszedł do lasu z dużą torbą i zaczął grzebać w ziemi na oczach funkcjonariuszy, szybko odkryto prawdziwy cel jego działań. W rzeczywistości, odkopywał on wcześniej ukryte narkotyki. Policjanci natychmiast zatrzymali 44-latka na miejscu i skrupulatnie przeszukali obszar wraz ze śledczymi i psem służbowym.

Pod powierzchnią ziemi w lesie, policjanci odnaleźli duże ilości substancji narkotykowych. Po wykonaniu początkowych testów laboratoryjnych, stwierdzono, że wykopano dwa słoiki o pojemności 0,9 litra z płynnym MDMA (ekstazy), ponad 600 tabletek MDMA (ekstazy), ponad 250 gramów marihuany, prawie półtora kilograma amfetaminy i inne substancje w formie cieczy oraz kryształów, które zostaną poddane dalszym badaniom.

Niedzielne popołudnie (25 lutego 2024) upłynęło na doprowadzeniu podejrzanego do prokuratury. Tam mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia za posiadanie dużych ilości narkotyków na podstawie dowodów zgromadzonych przez śledczych. Następnego dnia, sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 44-latka na najbliższe trzy miesiące.

Naruszenie prawa przez podejrzanego może skutkować karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.