Nietypowy złodziej rowerów z Torunia wpada w ręce policji

Od niedawna, mieszkańcy Torunia mogą czuć się nieco bezpieczniej, ponieważ miejscowa Komenda Miejska Policji poinformowała o zatrzymaniu człowieka, który od czerwca do września tego roku specjalizował się w kradzieżach rowerów. Nietypowe jest to, że 26-letni mężczyzna został złapany przez służby porządkowe nie za swoją specjalizację, ale z powodu posiadania przy sobie narkotyków. Późniejsze badania wykazały, że była to amfetamina.

Służby policyjne przeprowadziły szczegółowe przeszukanie miejsc, które były związane z pobytem podejrzanego. „Podczas analizy zebranych dowodów i okoliczności sprawy, udało nam się ustalić, że ten sam mężczyzna był odpowiedzialny za serię kradzieży rowerów na terenie naszego miasta” – powiedziała aspirant Dominika Bocian, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Rowerzysta często celował w jednoślady pozostawione w stojakach rowerowych.

„Ostatni skradziony jednoślad został odzyskany przez naszych rubinkowskich funkcjonariuszy” – dodaje Bocian. 26-latek usłyszał od policji aż 18 zarzutów. Większość z nich, bo aż 17, dotyczyło kradzieży rowerów. Jeden zarzut był związany z posiadaniem narkotyków. Teraz sprawą zajmie się sąd w Toruniu. Jeżeli złodziej zostanie skazany, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.