Niewiarygodne skradzione choinki z pizzerii na starówce: mieszkańcy oburzeni i zbulwersowani

Odnotowano niecodzienną kradzież na terenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych punktów gastronomicznych w mieście. To właśnie tam, złodziej postanowił zdobyć swoje łupy. Informacje o tym zdarzeniu zostały podane do publicznej wiadomości na portalu społecznościowym przez właścicieli restauracji. Ich straty to kilka drzewek świątecznych.

Kradzież miała miejsce przed popularną pizzerią GRANDE Pizza & Pasta, która zdobyła uznanie na lokalnym rynku gastronomicznym. Ten znany punkt gastronomiczny, bazujący na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu prawie sąsiadującej Pizzerii Piccolo, specjalizuje się głównie w przygotowywaniu autentycznych potraw kuchni włoskiej. Menu restauracji oferuje różnorodność smaków, z dominującymi daniami na czołowych pozycjach – pizzą i pastą, ale także zupami, sałatkami i deserami.

Chociaż pizzeria jest ogromnie ceniona przez lokalną społeczność, okazuje się, że nie umknęła ona uwadze złodziei. Kilka dni temu z jej terenu zostało skradzionych kilka choinek, co było dla wszystkich totalnym zaskoczeniem. Właściciele pizzerii są poruszeni i zaniepokojeni tym nietypowym zdarzeniem.

– Tu były choinki ze światełkami… nawet nie wiemy co napisać. Jest nam zwyczajnie przykro – dzielą się swoimi uczuciami na Facebooku.

Kradzież szybko stała się gorącym tematem wśród użytkowników internetu, którzy wyrazili swoje oburzenie takim postępowaniem. Wielu z nich sugeruje upublicznienie nagrania z kamer monitoringu, które mogłoby przyczynić się do identyfikacji sprawców.

– Opublikować nagranie z monitoringu – Szybko do Straży Miejskiej po nagrania z monitoringu (najpierw zgłoszenie na policję). Warto zgłosić każdą kradzież. – No takiego typa to tylko znaleźć i włożyć mu te choinki tam gdzie światło nie dochodzi. To tylko Polak tak potrafi, wstyd i hańba! – komentują internauci na portalu społecznościowym.

Nie jest jeszcze pewne, czy restauracja posiada nagrania z monitoringu, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tej sprawy. Co więcej, okazuje się, że to nie jedyny incydent tego typu ostatnio na starówce. Inne punkty gastronomiczne, takie jak Kuranty czy Foodies Łazienna 30, również padły ofiarą złodziei, którzy skradli tam świąteczne dekoracje.