Nocny koszmar pod toruńskim dworcem kolejowym: Nastolatkowie obrabowali rówieśnika. Sprawcy już za kratkami

Pod osłoną nocy, w pobliżu dworców w Toruniu, młodzi ludzie sprawili swojemu rówieśnikowi traumę, która na długo pozostanie w jego pamięci. Wypadki takie jak ten potwierdzają niestety, że teren wokół dworców kolejowych może być niebezpieczny, zwłaszcza po zmroku. Scena jak z horroru rozegrała się w środę wieczorem (2 sierpnia 2023 r.), jednakże informacja o zdarzeniu dotarła do organów ścigania dopiero dzień później. 14-letni chłopiec padł ofiarą rozboju przeprowadzonego przez grupę zamaskowanych mężczyzn.

Młodzieńcy zaatakowali go w pobliżu dworca kolejowego w Toruniu. Jeden z nich uderzył ofiarę pięścią w twarz – opisuje st. sierż. Sebastian Pypczyński z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Napastnicy skonfiskowali od pokrzywdzonego nastolatka zegarek oraz telefon komórkowy.

Wynikiem skoordynowanej pracy detektywów z toruńskiej komendy oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy było szybkie ustalenie tożsamości sprawców i ich aresztowanie następnego dnia po zgłoszeniu incydentu. W skład grupy przestępstw weszli trzej 16-latkowie oraz 18-latek, wszyscy są mieszkańcami Torunia. Policja dokonała niezapowiedzianej interwencji w ich miejscach zamieszkania, gdzie u 18-latka odkryto foliowe opakowanie z suszem roślinnym. Mężczyzna natychmiast został zabrany radiowozem i umieszczony w celi.