Nowy park handlowy w Toruniu szybko rośnie – otwarcie planowane na koniec tego roku

W Toruniu, na ulicy Fortecznej 10, powstaje nowy park handlowy. Projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem, a zakończenie prac i otwarcie parku są zaplanowane na ostatni kwartał 2024 roku. O postępach budowy możemy dowiedzieć się dzięki zdjęciom przedstawionym w naszej galerii pod tytułem informacji. Budowa rozpoczęła się pod koniec listopada 2023 roku, a od tego momentu już wiele się udało osiągnąć.

Projekt ten jest znaczący ze względu na szybkie tempo realizacji i fakt, że będzie to budynek dwupoziomowy. Większość podobnych przedsięwzięć o których donosiliśmy w ostatnim czasie, to jednopoziomowe budynki. Park handlowy na ulicy Fortecznej 10 będzie pełnił funkcje handlowe oraz usługowe. Lokale na piętrze mogą być również wykorzystane jako biura. Oferta wynajmu obejmuje lokale o metrażu od 40 mkw do nawet 500 mkw, które są dostępne do sprzedaży i najmu. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 10 tysięcy mkw, a liczba miejsc parkingowych przekracza 280.

Anna Cimoch, reprezentująca inwestora – Grupę ARD, poinformowała naszą redakcję o tym, że wśród przyszłych najemców znajdą się popularne sieci takie jak: Biedronka, Dealz, Action, a także lokalni przedsiębiorcy oferujący różnorodne usługi. W serwisach ogłoszeń nieruchomości pojawiły się już oferty sprzedaży lokali na pierwszym piętrze budynku. Cena wynosi 9 tysięcy złotych netto za metr kwadratowy.

Za realizację inwestycji odpowiada Grupa ARD, która do tej pory zrealizowała wiele projektów w naszym mieście. Największym z nich jest ukończony w 2018 roku budynek przy ulicy Polnej 7B, który został w całości sprzedany inwestorom indywidualnym. W ubiegłym roku firma zainwestowała kilkanaście milionów złotych w zakup gruntów w Toruniu – około 10 milionów złotych za działki na lewym brzegu miasta oraz ponad 4 miliony za teren przy ulicy Suleckiego 1. Wyraźnie widać, że ARD ma plany na zwiększenie swojej obecności w Toruniu co zwiastuje duże inwestycje w przyszłości.

W połowie kwietnia rozstrzygnięto przetarg na działkę położoną po drugiej stronie ulicy Grudziądzkiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Celniczą. Licytację wygrał toruński deweloper Lem-Bud, który zapłacił za tę nieruchomość aż 8 700 000 złotych, przy cenie wywoławczej wynoszącej 5 milionów złotych. To druga najwyższa kwota zapłacona za miejską działkę w tym roku.

Lem-Bud poinformował, że planuje zwiększyć swoją ofertę powierzchni usługowo-biurowej poprzez realizację inwestycji w pobliżu Centralnego Cmentarza Komunalnego. Planowany jest kilkukondygnacyjny budynek handlowo-usługowy z częścią biurową, w którym lokale będą dostępne pod wynajem. Marta Grudzień z Lem-Budu stwierdziła, że taka koncepcja obiektu pozwoli na stymulowanie rozwoju biznesowego i infrastruktury w tej części Torunia, idąc za szybko rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym.

Rozpoczęcie prac planowane jest na koniec tego roku, co może pokryć się z zakończeniem budowy przy ulicy Fortecznej.