Nowy rok przyniesie podwyżki stawek za parkowanie w Toruniu

Zapowiadane wcześniej zmiany w cenniku stref parkowania w centrum Torunia staja się faktem. Rada Miasta zdecydowała o podniesieniu opłat, a nowe stawki zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2024 roku. To kolejna podwyżka cen parkowania, która następuje bezpośrednio po tej wprowadzonej rok wcześniej. Stawki nadal będą różnić się w zależności od odległości od centrum.

Począwszy od 1 stycznia 2024 roku, za pierwszą godzinę postoju w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania (ŚSPP), będziemy musieli zapłacić 7,30 zł zamiast dotychczasowych 6,20 zł. Strefa Płatnego Parkowania A (SPP-A) będzie kosztować 4 zł zamiast poprzednich 3,50 zł, natomiast Strefa Płatnego Parkowania B (SPP-B) – 1,80 zł zamiast 1,60 zł. Planowane są również podwyżki za każdą rozpoczętą godzinę po pierwszej.

Warto przypomnieć, że opłaty za parkowanie stosowane są w dni robocze – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Dodatkowo, w strefie Śródmiejskiej, opłaty będą obowiązywały również w soboty w podanych wcześniej godzinach.

Zgodnie z prognozami urzędników, dzięki wprowadzeniu nowych stawek, miejski budżet ma szansę zyskać dodatkowe 9 350 tys. złotych w przyszłym roku.