Nowy supermarket POLO Market w Toruniu: szczegóły planowanej inwestycji

Spółka Bresse Pol – Invest podzieliła się ze społecznością informacjami na temat swoich ambitnych planów dotyczących budowy nowego supermarketu POLO Market w Toruniu. Ten projekt będzie milowym krokiem, ponieważ to pierwszy obiekt tego typu planowany na północy miasta.

Właśnie tam, przy skrzyżowaniu ulic Heweliusza 19-21 i Watzenrodego 36, zlokalizowana jest nieruchomość nabyta za blisko 3 miliony złotych. Na początku 2022 roku teren ten przeszedł na własność Bresse Pol – Invest, właściciela sieci sklepów POLO Market. Już od tego momentu było pewne, że dzielnica Jara zyska swój pierwszy supermarket.

Przyszły teren inwestycji wymagał jednak znacznej ilości pracy i modernizacji przed rozpoczęciem budowy. Początkowo był to teren niezagospodarowany i nieurządzony. Od kilku miesięcy trwają prace związane z przygotowaniem terenu, w tym budową niezbędnej infrastruktury oraz linię tramwajową. Ponadto, ruszyły prace renowacyjne na ulicach Watzenrodego, Heweliusza i Strobanda za kwotę ponad 15 milionów złotych.

Wszystkie te elementy są kluczowe dla realizacji przyszłych projektów na północy Torunia. W związku z tym postanowiliśmy dowiedzieć się, kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy supermarketu POLO Market.

– Plan realizacji obiektu na terenie nabytym od Gminy Torunia jest w pełni aktualny – zapewnia Piotr Pruss, przedstawiciel Bresse Pol – Invest. – Spółka ma opracowany plan usytuowania nowego obiektu na zakupionej nieruchomości. Obserwując tempo prac nad układem drogowym oraz infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i energetyczną prowadzonymi na zlecenie Gminy, można przypuszczać, że prace budowlane mogą ruszyć najwcześniej w drugiej połowie 2024 roku – dodaje.