Poszukiwane największe talenty szkolne z Torunia i okolic – nagroda to 5 tys. zł

Począwszy od teraz, najbardziej zdolni i pracowici uczniowie z szkół na Kujawach i Pomorzu będą mieli szansę otrzymać nawet do 5 tysięcy złotych. Te pieniądze zostaną przyznane w ramach innowacyjnego programu stypendialnego prowadzonego przez Marszałka, znanego jako „Prymus Pomorza i Kujaw Plus”. Wnioski o stypendium można składać aż do 18 lipca.

Marszałek Piotr Całbecki mocno podkreśla, że odpowiednia edukacja jest kluczem do pomyślnej przyszłości. Jako samorząd województwa, dokładamy wszelkich starań, aby utrzymanie wysokiej jakości edukacji było priorytetem, a jednocześnie nie obciążało zbytnio budżetu rodzinnego. Naszym celem jest zapewnienie zdolnym młodym ludziom warunków umożliwiających pełne wykorzystanie ich potencjału.

Program „Prymus Pomorza i Kujaw Plus” jest skierowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia. Mogą w nim również uczestniczyć uczniowie wszystkich klas liceów ogólnokształcących, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia oraz liceów sztuk plastycznych. Warunkiem jest osiągnięcie znaczących wyników w roku szkolnym 2022/2023.