Poszukiwania zaginionych w województwie kujawsko-pomorskim

Wciąż trwa akcja poszukiwawcza dwóch mężczyzn, którzy zniknęli pod powierzchnią wody – jednego w wyrobisku żwirowni znajdującym się w Wojdalu, drugiego w jeziorze Ostrowskim niedaleko Przyjezierza. Mimo intensywnych wysiłków podjętych przez służby ratownicze, dotychczas nie udało się odnaleźć żadnego z nich.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał informacje, według których poszukiwania obu mężczyzn, którzy zaginęli podczas niedzielnej kąpieli w kujawsko-pomorskim, nadal są prowadzone. Pomimo tego, że akcja została wznowiona już nad ranem, do tej pory nie przyniosła rezultatów.

W śród osób poszukiwanych jest mężczyzna w wieku ok. 20 lat. Ten ostatni zniknął podczas jazdy na rowerze wodnym po jeziorze Ostrowskim, znajdującym się w Przyjezierzu. W pewnym momencie wpadł do wody i nie udało mu się już wynurzyć na powierzchnię.

Według doniesień Polskiej Agencji Prasowej, udział w akcji poszukiwawczej biorą liczne zastępy strażaków, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bydgoszczy oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Torunia wyposażeni w sonar.

Ponadto prowadzone są poszukiwania 74-letniego mężczyzny, który zaginął po wejściu do wyrobiska żwirowni w miejscowości Wojdal. Jak opisują sytuację strażacy z Inowrocławia: „Prawdopodobne miejsce utonięcia zostało przeszukane przez płetwonurka. Następnie grupa sonarowa przy pomocy sonaru podjęła próbę namierzenia osoby poszukiwanej. Z powodu zróżnicowanej głębokości oraz bujnej podwodnej roślinności podjęte próby odnalezienia osoby zaginionej nie przyniosły skutku”.