Przerażające zdarzenie w Toruniu: młode dziewczyny niszczą ogródek restauracji Kuranty

Znana toruńska restauracja Kuranty stała się celem aktu wandalizmu. Dwóm nastoletnim dziewczynom udało się zniszczyć jej letni ogródek. Interweniowali strażnicy miejski, którzy zatrzymali sprawczynie.

Zdarzenie miało miejsce pod osłoną nocy pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem. Kobieta będąca świadkiem dewastacji, która miała miejsce przy Rynku Staromiejskim, zgłosiła incydent strażnikom miejskim krótko przed godziną 1:00.

Jarosław Paralusz, rzecznik Straży Miejskiej w Toruniu, opisuje zdarzenia tej nocy. Patrol ruszył natychmiast do miejsca wskazanego przez świadka. Przy restauracji strażnicy mogli dostrzec porozrzucane donice i uszkodzone rośliny.

Strażnicy dostrzegli również dwie uciekające dziewczyny, które zmierzały w stronę ulicy Panny Marii. Po krótkim pościgu udało się je zatrzymać, jednak okazały się one agresywne i ignorowały polecenia funkcjonariuszy.

Rzecznik Paralusz dodaje też, że na miejscu pojawiła się Policja, która po przybyciu na miejsce odkryła, że jedna z dziewczyn była już wcześniej poszukiwana za ucieczkę z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że obie są niepełnoletnie – najstarsza ma 16 lat, a jej towarzyszka – 15.

Teraz czeka je konieczność wyjaśnienia swojego zachowania na komisariacie. Policja dysponuje jednak już dowodami na ich winę – całe zdarzenie zostało bowiem zarejestrowane przez system monitoringu miejskiego.