Przewidywania meteorologiczne na nadchodzący tydzień dla Torunia

Rozpoczynający się tydzień potrafi zaskoczyć mieszkańców Torunia nieco łagodniejszą, aczkolwiek wilgotną aurą. Dłuższy okres cieplejszych temperatur jest zapowiadany, jednak rekomendowane jest posiadanie przy sobie parasola.

W ciągu całego tygodnia, powietrze ma charakter polarno-morski, będąc łagodnym i wilgotnym. W godzinach popołudniowych oczekiwane temperatury oscylują wokół 12-13 stopni Celsjusza, co pozwala na doświadczanie miłego komfortu termicznego lub lekkiego chłodzenia. Noce i poranki są wolne od przymrozków, z temperaturami wynoszącymi przeważnie 7-8 stopni Celsjusza, jedynie we wtorek rano spada do 3-4 stopni Celsjusza.

Chwilowe momenty słoneczne mogą przebijać się przez sporą ilość obecnych chmur, a od środy do soboty istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia opadów deszczu. Przewiduje się umiarkowaną prędkość wiatru, który będzie zmieniać swoje kierunki – od południa do zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie utrzymywało się na dość niskim poziomie, a najniższe wartości powinny wystąpić około czwartku i piątku – oznajmił synoptyk Rafał Maszewski.

Zmienne warunki atmosferyczne mogą wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie, powodując między innymi spadek koncentracji czy zwiększoną wrażliwość na ból. Dodatkowo, prognozy dla końca października i początku listopada przewidują utrzymanie się ciepłych temperatur.