Seniorzy w Toruniu ofiarami oszustwa na 180 tysięcy złotych

Torunianie znów padli ofiarą przestępstw. Tym razem to seniorzy, którzy stracili swoje życiowe oszczędności, zostali oszukani przez przestępców. Oszuści przekonali ich, że ich córka uległa poważnemu wypadkowi i potrzebuje pilnej pomocy finansowej.

Doszło do tej niefortunnej sytuacji we wtorek, 3 października. Seniorzy mieszkający w Rubinkowie otrzymali telefon z informacją, że ich córka była sprawcą groźnego wypadku samochodowego i pilnie potrzebuje wsparcia finansowego. Osoba dzwoniąca przekazała, że rozmawiają ze swoim dzieckiem i jego prawnikiem.

– Ufni seniorzy uwierzyli w wymyśloną historię i podjęli decyzję o udzieleniu pomocy finansowej – mówi asp. Dominika Bocian, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu – Przekazali swoje oszczędności osobie, która pojawiła się w umówionym miejscu przed ich blokiem mieszkalnym.

Jeden z seniorów wręczył oszustom aż 180 tysięcy złotych w gotówce. Dopiero po pewnym czasie małżeństwo zdało sobie sprawę, że zostało oszukane. Mimo intensywnych poszukiwań, nie udało się odnaleźć oszustów. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

Policjanci przypominają o konieczności zachowania ostrożności i rozwagi, ponieważ oszuści są ciągle aktywni. – Zawsze powinniśmy potwierdzić tożsamość osoby dzwoniącej, zwłaszcza jeśli prosi o pomoc finansową – radzi rzeczniczka policji. Każdą podejrzaną sytuację należy jak najszybciej zgłosić na numer alarmowy 112.