Spotkania prezydenta Torunia z mieszkańcami wracają po pandemicznej przerwi

Zaplanowane na 24 stycznia do 4 marca 2024 r., Spotkania Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z Mieszkańcami, stanowią powrót do corocznej tradycji, która była zawieszona w czasie pandemii. Już po raz osiemnasty będzie można spotkać się ze zwierzchnikiem miasta.

Od 2004 roku, prezydent miasta Torunia spotykał się rokrocznie z mieszkańcami na osiedlowych zebraniach. Do 2020 roku udało się przeprowadzić siedemnaście takich spotkań, jednakże wybuch pandemii i następnie konflikt na Ukrainie w 2022 r., który spowodował napływ uchodźców, zmusiły samorząd do zawieszenia tych spotkań.

– Wracamy do tradycji osiedlowych zebrań, które mają na celu przekazanie mieszkańcom Torunia informacji o planach i celach samorządu na nadchodzący rok. Chcemy też usłyszeć ich spostrzeżenia i propozycje dotyczące działań miasta oraz problemów występujących na poszczególnych osiedlach – mówi prezydent Michał Zaleski.

Podobnie jak w latach poprzednich, spotkania będą podzielone na dwie części. Od godziny 17.00 mieszkańcy mogą przyjść na tematyczne stoliki, gdzie czekają na nich przedstawiciele miejskich działów i jednostek do rozmowy o indywidualnych sprawach. O godzinie 18.00 rozpocznie się główne zebranie z prezydentem, podczas którego zostaną zaprezentowane plany finansowe miasta oraz prowadzona będzie dyskusja na temat problemów zgłaszanych przez mieszkańców.

Podczas stolikowych warsztatów tematycznych będzie można porozmawiać m.in. o drogach, komunikacji miejskiej czy o środowisku i bezpieczeństwie. Okazjonalnie pojawią się również inne tematy, takie jak edukacja czy rewitalizacja. Dodatkowo, na miejscu dostępny będzie kącik dla dzieci z profesjonalna opieką animatorów i edukatorów dziecięcych.