"Szkoła Magii" – kawiarnia dla miłośników Harry’ego Pottera

W piwnicy budynku przy Strumykowej 19 w Toruniu, od niedawna mieści się urokliwe miejsce, które przenosi swoich gości do magicznego świata J.K. Rowling. „Szkoła Magii”, bo tak nazywa się ta wyjątkowa kawiarnia, skrywa wiele niespodzianek zapewniających, że zwolennicy Harry’ego Pottera poczują atmosferę Hogwartu.

Twórcami tej wyjątkowej przestrzeni są Barbara Mikołajczyk i Mateusz Zatorski – duet zafascynowany kultową serią o młodym czarodzieju. Ich wspólna pasja zaowocowała stworzeniem miejsca, które po zejściu kilku stopni i przekroczeniu progu, jakby przenosiło gości do fikcyjnego uniwersum magicznej szkoły. Wskazówki drogowe z tytułami znaczącymi dla fanów serii oznaczają drogę do poszczególnych pomieszczeń. Goście mogą więc odwiedzić Azkaban, Pokątną czy Zakazany Las.

Atmosfera magii jest podkreślana przez rozmieszczone przez całą kawiarnię dekoracje – lampy-książki zwisające z sufitu, różdżki czarodziejów czy Tiara Przydziału. Wiele z nich to prywatna kolekcja Barbary Mikołajczyk, zbierana latami, a niektóre to prezenty od bliskich i znajomych. Inne zostały wykonane własnoręcznie, tak jak komoda w barwach Domów Hogwartu.

Menu w „Szkole Magii” zostało równie starannie opracowane i oczywiście inspirowane jest postacią Harry’ego Pottera. Jak wyjaśnia Mateusz Zatorski, na gości będą czekać rozmaite napoje stylizowane na magiczne eliksiry, a także przekąski wzorowane na fantastyce tego świata. Całe przygotowanie potraw leży w rękach Barbary i Mateusza, z nieco mniejszą pomocą rodziny. Niektóre słodycze dostarcza także miejscowa cukiernia „Pie Town”.

Z myślą o przyszłości „Szkoła Magii” planuje się również jako pub, gdzie wieczorami odbywać się będą wydarzenia dedykowane dla fanów serii o młodych czarodziejach. Mimo tej specyficznego charakteru miejsca, pani Barbara jest przekonana, że każdy gość znajdzie tu coś dla siebie.

Po raz pierwszy drzwi „Szkoły Magii” otworzyły się dla gości w piątek, 25 sierpnia o godzinie 12:00.