Tragiczny wypadek drogowy w Dybowie: 75-latek nie przeżył kolizji z dostawczym Peugeotem

Dzisiejszy poranek (04.12.2023) w Dybowie, miejscowości położonej w gminie Wielka Nieszawka, powiat toruński, przyniósł smutną wiadomość o śmiertelnym wypadku drogowym. O godzinie 04:00 na krajowej drodze numer 10 doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów – osobowego volkswagena oraz dostawczego peugeota. Policja prowadzi intensywne dochodzenie w celu wyjaśnienia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy sugerują, iż kierowca volkswagena, 75-letni mężczyzna jadący w kierunku Bydgoszczy, z nieznanych jeszcze powodów stracił panowanie nad swoim pojazdem. W efekcie zjechał on na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z dostawczym peugeotem prowadzonym przez 60-latka. Po kolizji obaj mężczyźni zostali przewiezieni do najbliższego szpitala. Mimo usilnych starań personelu medycznego, życia starszego z nich nie udało się uratować.

Pod nadzorem prokuratury, policjanci dokładnie badają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego wypadku. Użytkownicy drogi powinni być przygotowani na ewentualne utrudnienia, jako że do godziny 07:40 ruch odbywał się jedynie wahadłowo.

Funkcjonariusze policji zdecydowanie apelują do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków. Pamiętajmy, bezpieczeństwo jest najważniejsze.