Uruchomione dwie nowe trasy autobusowe przez MZK w Toruniu

W niedługim czasie ul. Poznańska w Toruniu zostanie udostępniona dla ruchu, na odcinku od ulic: Hallera do Drzymały. Ta zmiana wiąże się z planami Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK), które przewidują wprowadzenie istotnych modyfikacji.

Intensywnie używany fragment drogi pozostawał zamknięty przez ostatnie sześć miesięcy. Skrzyżowanie ulic Poznańskiej i Prufferów zostanie ponownie otwarte dla ruchu w najbliższy piątek, 29 marca. Prace remontowe w tym miejscu rozpoczęły się we wrześniu i pierwotnie miały zakończyć się w listopadzie. Niestety, nie można było dotrzymać tego terminu, a całość prac trwała aż pół roku.

Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Agnieszka Kobus-Pęńsko, wyjaśnia, że przyczyną opóźnienia były niespodziewane komplikacje wynikające z odkrycia niezidentyfikowanych sieci podziemnych podczas prac. Konieczność dodatkowych ustaleń z właścicielami tych sieci, m.in. dotyczących czasowego wyłączenia sieci na okres prowadzonych robót drogowych, spowodowała przerwę w pracach na ponad 40 dni.

Miejski Zakład Komunikacji planuje uruchomienie nowej linii autobusowej nr 21 tego samego dnia. Trasa obejmie: Poznańska pętla – Poznańska, Inowrocławska, Drzymały, Poznańska, Most im. J. Piłsudskiego, Plac Rapackiego, Aleja Solidarności – Odrodzenia. MZK także informuje, że autobusy na liniach nr 10, 32 i 44 wrócą na swoje regularne trasy, eliminując tym samym konieczność objazdu ulicami: Drzymały, Andersa, 63 Pułku Piechoty i Hallera.

Dodatkowo autobusy z linii nr 20 jadące do Podgórza będą poruszane po zmienionej trasie przez ulice Inowrocławską i Drzymały, ominą przystanki: Poznańska – Komisariat i Parkowa. Autobusy kursujące z pętli Glinki do Fortecznej będą korzystać z pętli Poznańska.

W nocy z piątku 29 marca na sobotę 30 marca zostanie również wprowadzona nowa nocna linia – N92. Będzie dostępna tylko podczas weekendów i świąt na trasie: Aleja Solidarności – Legionów, Polna, Ugory – Strobanda.