VII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

Najpierw odbył się koncert Andrzeja Kołaczkowskiego barda Żołnierzy Wyklętych, pieśniarza i poety. A następnie wykład wygłosiła Anna Kołakowska z IPN-u w Gdańsku. Tak rozpoczęły się przygotowania do VII edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych w Gminie Czernikowo.

Konkurs jest otwarty dla uczniów Gminy Czernikowo. Jest świadectwem ogromnego zainteresowania płonących talentem i ambicją młodych ludzi, wzorowanych na wyklętych wojownikach walczących o swoje ideały. Na tak solidnym fundamencie można budować przyszłość naszej Ojczyzny.

Po raz kolejny też Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Związek Jaszczurczy.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Dariusz Zagrabski – dyrektor Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu, Andrzej Pabian – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu, Tomasz Krasicki – Wójt Gminy Czernikowo, prof. Tomasz Kozłowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.