Wigilia Miejska na Rynku Nowomiejskim w Toruniu – tradycja świąteczna od 2009 roku

Od 2009 roku, każdego roku, na toruńskim Rynku Nowomiejskim ma miejsce wyjątkowe wydarzenie – Wigilia Miejska. To uroczystość organizowana na świeżym powietrzu, dedykowana dla wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających to miejsce turystów.

Nawet jeżeli do nadejścia Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze dużo czasu, warto już teraz zanotować datę 20 grudnia 2023 roku. To właśnie tego dnia zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy Torunia na Wigilię Miejską, która odbędzie się przy szopce betlejemskiej na Rynku Nowomiejskim. Tradycyjnie, gorące posiłki będą wydawane już od godziny 15:30, a o godz. 16:00 rozpocznie się część oficjalna.

Prezydent miasta Torunia, Michał Zaleski, przewodniczący Rady Miasta Torunia, Marcin Czyżniewski oraz reprezentanci różnych wyznań religijnych, w tym rzymsko-katolickiego, grecko-katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego, złożą świąteczne życzenia mieszkańcom Torunia, gościom oraz osobom, które w tym mieście znalazły dom i schronienie.

Mimo że zima potrafi uprzykrzyć życie, nie ma co obawiać się niskich temperatur – przez cały wieczór będzie można cieszyć się ciepłymi potrawami i niepowtarzalną atmosferą świąt. Na pewno nie zabraknie typowych dla Wigilii prezentów oraz atrakcji przygotowanych m.in. przez harcerzy z ZHP Hufiec Toruń im. Mikołaja Kopernika. W czasie tego pięknego, wspólnego świętowania, nastrój umilać będzie muzyka na żywo. Podczas Wigilii Miejskiej wystąpią artystycznie uzdolnione uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w trio, a także znany chór Corona Borealis.