Wspólna akcja policji i Straży Granicznej przeciwko handlarzom narkotyków

Podczas skoordynowanej operacji, w której uczestniczyli funkcjonariusze z Torunia i Bydgoszczy, współpracujący z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej, udało się rozbić grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. W sumie w ręce prawa wpadło 26 osób, z czego 12 zostało umieszczonych w areszcie. Akcję przeprowadziło łącznie 200 stróżów prawa. Nagranie z całej operacji zostało upublicznione przez służby.

Właściwe służby od pewnego czasu intensywnie pracowały nad rozbiciem tej zorganizowanej grupy przestępczej. Decydujące zatrzymania miały miejsce w czwartek, 26 października, na jednej z tętniących życiem ulic w centrum Torunia. W działaniach brało udział aż 200 funkcjonariuszy, którzy między innymi użyli granatów hukowych podczas zatrzymania samochodu przestępców. Na opublikowanym filmie widać, jak kontrterroryści wyciągają gangsterów z auta i obezwładniają ich na jezdni.

Zdecydowana większość aresztowanych usłyszała oskarżenia dotyczące działalności w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oraz handlu narkotykami na dużą skalę. Podczas tejże operacji w Toruniu, funkcjonariusze prawa zabezpieczyli dziesiątki kilogramów narkotyków, które miały trafić na czarny rynek województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie zatrzymano 26 osób, a 12 z nich zostało umieszczonych w areszcie.

Do izby zatrzymań skierowano łącznie 26 osób. Po przesłuchaniach i przedstawieniu zarzutów, prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy podjął decyzję o skierowaniu wniosków o tymczasowe aresztowania. 12 osób zostało osadzonych za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było wprowadzanie na rynek znacznych ilości narkotyków i substancji psychotropowych.

Prokurator wydał również cztery nakazy dozoru policyjnego dla podejrzanych o posiadanie narkotyków. Trzech z nich musi dodatkowo wpłacić poręczenie majątkowe oraz ma zakaz opuszczania kraju. Pozostałe osoby, które zostały zatrzymane w czwartek, po przesłuchaniach, zostały zwolnione.