Czy mężczyzna w Golubiu-Dobrzyniu zniszczył swój dom próbując ugasić pożar wodą?

Wspomniane wydarzenie miało miejsce w Golubiu-Dobrzyniu, w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie pewien mężczyzna na własnej skórze doświadczył konsekwencji nieodpowiedzialnego postępowania. W swoim mieszkaniu zalał płonący olej w garnku wodą, co spowodowało poważne oparzenia jego ciała oraz zniszczenie drzwi i okna mieszkania.

Interweniująca straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym incydencie w sobotę, tuż po południu. Sytuacja rozegrała się na ulicy Konopnickiej. Jak tłumaczy starszy kapitan Dawid Tarkowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu, poszkodowany zostawił garnek z olejem na kuchence elektrycznej i opuścił pomieszczenie. Gdy wrócił, zastał płonący olej. Przeniósł go do zlewu i oblewając wodą, spowodował wybuch, który doprowadził do gwałtownego wzrostu ciśnienia w kuchni. Nadmiar ciśnienia musiał znaleźć ujście, co skutkowało uszkodzeniem drzwi i okna balkonowego.

Drzwi i okno balkonowe zostały dosłownie wyważone przez siłę eksplozji. 26-letni mężczyzna odniósł pierwszostopniowe poparzenia klatki piersiowej oraz drugiego stopnia na prawej dłoni i przedramieniu.

Jak informuje dalej starszy kapitan Tarkowski, zadaniem strażaków było przede wszystkim zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie aż do przyjazdu służb medycznych.