Nieszczęśliwe zdarzenie na przejściu dla pieszych w Toruniu – 88-letni mężczyzna potrącony przez samochód

Na ulicy Rudackiej w Toruniu doszło do niefortunnego incydentu, kiedy to 88-letni mężczyzna, korzystając z prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych, został uderzony przez samochód osobowy marki Volkswagen. Nieszczęsny pieszy został natychmiast przewieziony do szpitala w wyniku odniesionych obrażeń.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu dziś rano, tuż przed godziną 7:50. Jak informuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z toruńskiej jednostki policji, pierwsze ustalenia funkcjonariuszy interweniujących na miejscu sugerują, że 40-letni kierowca Volkswagen’a nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez jezdnię starszemu panu.

Kierujący pojazdem poddany został obowiązkowym badaniom alkomatem, które wykazały brak alkoholu w jego organizmie – informuje toruńska policja. Teraz kluczowe będzie określenie stopnia i rodzaju obrażeń odniesionych przez 88-letniego pieszego. Na tej podstawie zostanie ustalone, czy zdarzenie to będzie traktowane jako kolizja drogowa czy poważniejszy wypadek.