Bezpieczeństwo na drodze – kolejne edukacyjne spotkania dla przedszkolaków prowadzone przez policjantkę z Torunia

Komendę Miejską Policji w Toruniu reprezentowała podczas ostatnich zajęć edukacyjnych dla najmłodszych młodszy aspirant Monika Stolarska. Pani policjantka, pracująca w Wydziale Ruchu Drogowego, przeprowadziła szereg interesujących warsztatów, podczas których omawiane były istotne aspekty bezpiecznego poruszania się po drogach. Spotkania te odbyły się w przedszkolach rozmieszczonych na terenie Torunia, Obrowa i Lubicza Górnego.

W trakcie tygodnia od 6 do 10 listopada 2023 roku, młodsi aspirant Stolarska spotkała się z przedszkolakami w Przedszkolu Miejskim numer 5 zlokalizowanym w Toruniu, a także w Przedszkolu Publicznym w Lubiczu Górnym oraz w obrowskim przedszkolu. Podczas tych spotkań zostały przeprowadzone lekcje dotyczące bezpieczeństwa drogowego.

Pani Stolarska szczegółowo wyjaśniła dzieciom zasady ruchu pieszych i pojazdów na drodze. Swoje warsztaty urozmaiciła różnorodnymi grami i zabawami, które pomogły najmłodszym w łatwy sposób przyswoić podstawowe reguły obowiązujące na drodze. Dzieci dowiedziały się, między innymi, jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych oraz jak istotne jest używanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Prowadząca warsztaty policjantka podkreślała również znaczenie widoczności jako kluczowego elementu bezpieczeństwa. Przykładem tego była prezentacja specjalnej tuby, która pokazała dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i kamizelek przez pieszych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a cenne rady i wskazówki udzielone przez panią Stolarską mają za zadanie utrwalić w nich bezpieczne zachowania, które będą miały bezpośredni wpływ na ich własne bezpieczeństwo.