Kierowca samochodu nie zauważył przechodnia: Wypadek na Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu

Służby policyjne podejmują czynności w celu wyjaśnienia szczegółów incydentu drogowego, który miał miejsce dzisiaj o świcie na Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba doznała obrażeń.

Niecodziennym zjawiskiem był niebezpieczny poranek na toruńskich ulicach i dróg okolicznych miejscowości. O różnego rodzaju kolizjach informowaliśmy Was już wcześniej. Jedna z nich miała miejsce przy przystanku MZK na ulicy Turystycznej, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Inne zdarzenia drogowe odnotowano na ulicy Olsztyńskiej oraz na terenie gminy Lubicz i Zławieś Wielka. Na szczęście, mimo licznych zdarzeń, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Na nieszczęście, jedna osoba została skrzywdzona w wyniku potrącenia, które miało miejsce również w poniedziałkowy poranek. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami policji, kobieta kierująca samochodem marki Mitsubishi potrąciła mężczyznę na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Mohna i Barkiewiczówny na Chełmińskim Przedmieściu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Brak jest jednak informacji o jego aktualnym stanie zdrowia.

Warunki prowadzenia pojazdów były trudne ze względu na przymrozki, które miały miejsce w godzinach porannych. Mimo to, wypadku na Chełmińskim Przedmieściu prawdopodobnie nie można tłumaczyć złymi warunkami atmosferycznymi, lecz raczej nieuwagą kierującej samochodem, która nie dostrzegła pieszego na przejściu.

Pamiętajcie kierowcy, sytuacja może się pogarszać nocą z poniedziałku na wtorek (29/30 stycznia). Prognozy pogody zapowiadają powrót przymrozków. Na drogach i chodnikach może być ślisko, co zwiększa ryzyko wypadków. Dlatego warto zwolnić i zachować ostrożność.