Tragiczny wypadek na ulicy Turystycznej w Toruniu – kierowca Hondy ukarany surowym mandatem

Wczesnym rankiem na ulicy Turystycznej w Toruniu doszło do groźnej kolizji, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe. 23-letni kierowca Hondy, który jest odpowiedzialny za to zdarzenie drogowe, został ukarany mandatem o wartości 1500 złotych. Zdatek miał miejsce dokładnie dziś nad ranem, w poniedziałek 29 stycznia, przed godziną 8:00, przy przystanku autobusowym MZK. W kolizji brały udział dwa samochody: Honda i Opel. Szczęśliwie, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Poza tym, groźna sytuacja miała również miejsce na ulicy Olsztyńskiej. Dziś odnotowano także inne kolizje poza Toruniem, w tym na autostradzie A1 w gminie Lubicz. Kierujący samochodem osobowym uderzył tam w barierki na pasie prowadzącym do Łodzi. Również tam nie doszło do żadnych obrażeń.

Warunki drogowe były niekorzystne z powodu przymrozków występujących porankami. Utrudniało to jazdę, gdyż drogi były śliskie. Niestety, niewłaściwe dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych jest głównym powodem wypadków drogowych, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Aktualnie sytuacja na drogach się poprawia. Prognozy synoptyków wskazują, że dla Torunia i okolic w najbliższych godzinach przewiduje się dodatnie temperatury i dużo przejaśnień. Jednakże, noc z poniedziałku na wtorek (29/30 stycznia) przyniesie kolejne przymrozki.