Młodociany pod wpływem alkoholu odnaleziony w Toruniu – to poszukiwany 16-latek

Zaginionego nastolatka, będącego pod wpływem alkoholu, odnalazła Straż Miejska w Toruniu. Teraz sprawę przejęła policja, która intensywnie zajmuje się jego przypadkiem.

W nocy z 18 na 19 czerwca, tuż przed godziną pierwszą, do dyżurnego Straży Miejskiej w Toruniu wpłynęło zgłoszenie o osobie leżącej na trawniku przy ulicy Popiełuszki. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Po przybyciu na miejsce, potwierdzili obecność młodego mężczyzny leżącego na ziemi.

„Komunikacja z nim była niezwykle utrudniona, jego stan upojenia alkoholowego był wyraźny”, jak stwierdził Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Jednak to co początkowo wydawało się standardową interwencją, szybko nabrało nieoczekiwanego obrotu. Funkcjonariusze bez opóźnień zidentyfikowali leżącego mężczyznę. Okazało się, że jest to 16-latek, a ponadto jest on poszukiwany przez organy ścigania. Z uwagi na fakt, że był niepełnoletni i pod wpływem alkoholu, wezwano policję.

Cały incydent ma teraz dalszy ciąg – policja przejęła prowadzenie sprawy związanej z odnalezionym 16-latkiem, który jest poszukiwany przez służby ścigania.