Niefortunne rozpoczęcie wakacji: 13-letni chłopcy aresztowani na leżakach w Toruniu po przewróceniu przenośnej toalety

Wakacje to czas, kiedy młodzież ma dużo wolnego czasu do zagospodarowania. Niektórzy z nich koncentrują się na rozwijaniu swoich pasji, inni korzystają z atrakcji przygotowanych przez miasto, a niektórzy po prostu się nudzą i wpadają na pomysły, które nie zawsze są najmądrzejsze. Dziś opowiadamy o dwóch 13-latkach z Torunia, dla których „zabawa” skończyła się interwencją służb miejskich.

W niedzielę, 30 czerwca, po godzinie 19:00, dwóch młodych mieszkańców Torunia przewróciło przenośną toaletę (tzw. toaletę TOI-TOI) na terenie Zamku Dybowskiego – miejsca, które jak już wcześniej informowaliśmy, regularnie pada ofiarą wandali.

Po dokonaniu swojego czynu, nastolatkowie oddalili się od miejsca zdarzenia. Jednak ich czyn nie pozostał niezauważony – operator miejskiego systemu monitoringu wizyjnego zauważył incydent i powiadomił o nim straż miejską.

Po informacji od operatora monitoringu, patrol straży miejskiej zaskoczył chłopców relaksujących się na leżakach po drugiej stronie Wisły – mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. Obecnie sprawą zajmuje się policja.