Prerażające zdarzenie w toruńskim sklepie spożywczym: pracownica straciła palec podczas użytkowania tasaka!

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w jednym z lokalnych sklepów spożywczych na terenie Torunia. W wyniku niefortunnego zdarzenia podczas wykonywania obowiązków zawodowych, kobieta doznała poważnej rany za pomocą tasaka. Niestety, konieczna okazała się amputacja.

Zgodnie z comiesięcznym raportem Państwowej Inspekcji Pracy dotyczącym wypadków na terenie naszego województwa, ten dramatyczny incydent zanotowano 5 stycznia, dokładnie o godzinie 12. Ofiarą jest pracownica sklepu sprzedającego produkty spożywcze w Toruniu.

„Podczas procesu porcjowania mięsa tasakiem, doszło do utraty części palca II na lewej dłoni pracownicy, jak również do uszkodzenia ścięgien i złamania kości w palcu III” – taki komunikat przekazała Państwowa Inspekcja Pracy.

Ten tragiczny wypadek nie tylko wywołał głębokie zaniepokojenie o stan zdrowia poszkodowanej pracownicy, ale również skłonił zarząd firmy do szczegółowego przeglądu warunków pracy i zasad bezpieczeństwa w miejscu produkcji. W oficjalnym zgłoszeniu do inspektora pracy pracodawca przekazał informacje na temat szczegółów tragicznego incydentu oraz podjętych kroków naprawczych i prewencyjnych, które mają na celu zapobieganie podobnym sytuacjom w przyszłości.