Trudności w ruchu drogowym i miejskim na skrzyżowaniu ulic Lubickiej z Waryńskiego w Toruniu po kolizji dwóch samochodów

W środku tygodnia, dokładnie 7 lutego, tuż przed godziną piętnastą doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu dwóch toruńskich arterii – ulic Lubickiej oraz Waryńskiego. Zderzyły się tam dwie osobówki, co spowodowało znaczne utrudnienia dla uczestników ruchu drogowego.

Informacje o zdarzeniu przekazał jeden z czytelników, informując jednocześnie o interwencji straży pożarnej oraz ratowników medycznych na miejscu zdarzenia. Wynikające z kolizji przeszkody na jezdni stworzyły istotne utrudnienia nie tylko dla kierowców ale przede wszystkim dla komunikacji miejskiej.

Oficer dyżurujący na stanowisku kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu udzielił nam precyzyjniejszych informacji odnośnie zdarzenia. Jak powiedział, zgłoszenie otrzymali o 15:01. Według jego danych, uczestnikami zdarzenia były dwa auta osobowe – mazda oraz volvo.

Po zderzeniu obie maszyny znalazły się na torowisku tramwajowym, blokując tym samym przejazd tramwajów w stronę centrum. Na dostarczonych nam zdjęciach widać pasażerów komunikacji miejskiej, którzy musieli wykazać się szczególną cierpliwością. Jak wskazują najnowsze raporty, problem z regularnym kursowaniem tramwajów może jeszcze utrzymywać się przez pewien czas.