Przemiany w toruńskiej fabryce płatków śniadaniowych – wyburzenie i budowa nowego, imponującego obiektu

Na terenie toruńskiego zakładu producenta płatków śniadaniowych Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zaczęto od czwartku 11 kwietnia proces wyburzania biurowca. Zamiast starego budynku powstanie tutaj zupełnie nowa i imponująca struktura.

Zakład Cereal Partners Poland Toruń-Pacific jest częścią grupy Cereal Partners Worldwide, do której udziałowców należą Nestlé oraz General Mills. Dodatkowo, firma jest producentem produktów śniadaniowych pod marką Nestle. Warto dodać, że operacje przeprowadza zarówno w Toruniu, jak i w Lubiczu, gdzie posiada swoje fabryki, a także korzysta z Centrum Dystrybucyjnego w Grębocinie. Jest to prężnie rozwijający się zakład, który zatrudnia obecnie około 900 osób.

W marcu tego roku rozpoczęto prace modernizacyjne na terenie kompleksu biurowego CPP. Właśnie wtedy toruńska firma Koma, która jest wykonawcą przebudowy, rozpoczęła demontaż stolarki okiennej w głównym budynku, a także urządzeń grzewczych i klimatyzatorów.

Następnie, w czwartek 11 kwietnia, rozpoczął się proces wyburzania istniejącego obiektu na Szosie Lubickiej. Przewidywane jest, że prace potrwają do najbliższej niedzieli.