Tragiczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Chełmży: Kierowca potrącił seniora

Na ulicy Piotra Skargi w Chełmży, podczas wczorajszego popołudnia, miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe. Na oznakowanym pasach dla pieszych doszło do zderzenia samochodu osobowego z przechodzącą tam osobą.

Zasady ruchu drogowego nie były dostatecznie przestrzegane, co skutkowało poważnym incydentem tuż po godzinie 13:20 dnia 24 stycznia. Samochód marki Ford, prowadzony przez 76-letniego mężczyznę, uderzył w 82-letnią kobietę, która korzystała z wyznaczonego miejsca do przekraczania jezdni.

Poturbowana kobieta natychmiast została przetransportowana do najbliższego szpitala, gdzie specjaliści podjęli intensywne działania medyczne. Kierowca pojazdu, sprawca tego nieszczęśliwego zdarzenia, był w momencie wypadku trzeźwy. Funkcjonariusze policji podkreślają, jak ważna jest ostrożność na drodze i kontrola prędkości, szczególnie w obszarach przejść dla pieszych.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, asp. Dominika Bocian, podkreśliła, że piesi są najbardziej narażeni na poważne konsekwencje podczas wypadków drogowych. Brak zabezpieczeń takich jak pasy czy poduszki powietrzne sprawia, że zderzenie z samochodem może być dla nich tragiczne. Przypomina również, że zwłaszcza zimą, kiedy warunki atmosferyczne mogą utrudniać widoczność i wydłużać drogę hamowania, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.