Zmiana aury w Toruniu – spodziewany spadek temperatury

Relaksujące dni o przyjemnej pogodzie, jakie doświadczyliśmy ostatnio, zakończą się na moment. Spodziewany jest powrót do pochmurnych, deszczowych dni i nisko-temperaturowego klimatu.

W ostatnim czasie, mieszkańcy Torunia mogli cieszyć się wiosennymi promieniami słońca. Ciepłe dnie nadały miastu przyjazną atmosferę, z termometrami pokazującymi dwucyfrowe wartości. Niestety, dzisiejszy dzień będzie wyjątkiem od tej reguły.

Pierwsze oznaki zimna już nadchodzą. Maksymalna temperatura w Toruniu nie przekroczy 7 stopni Celsjusza, a podczas nocy z 28 na 29 lutego spadnie nawet do jednego stopnia powyżej zera. Ale to nie koniec złych wiadomości. Niebo będzie pokryte chmurami, które przyniosą ze sobą opady deszczu – w szczególności oczekiwane są one około południa.

Wiatr będzie słaby i zmienny, głównie z północno-zachodnich stron. Ciśnienie atmosferyczne, które ostatnio było nieco obniżone, powoli zaczyna wzrastać, jednak warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, co może wpłynąć na nasze samopoczucie.

Jednak wkrótce znów będziemy mogli cieszyć się wiosenną pogodą. Jak zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i twórca serwisu pogodawtoruniu, czwartek będzie dniem wolnym od opadów, choć pozostałe warunki pogodowe prawdopodobnie nie ulegną zmianie.

W piątek natomiast powróci do nas cieplejsza aura. Słońce zacznie częściej gościć na niebie, a temperatury wzrosną do 14 stopni Celsjusza. Wygląda na to, że również weekend będzie dla nas łaskawy, zarówno sobota jak i niedziela zapowiadają się przyjemnie.